Vinylové koberce

Ozdobte interiér praktickým vinylovým kobercom

Vinylové koberec sú vyrobené výhradne z plastu. Na ich zložení sa najviac podieľajú PVC vlákna. Okrem toho tvorí niekoľko percent materiálov syntetické vlákno, ktoré zodpovedá za ich priľnavosť. Toto v kombinácii s absenciou vlasu znemožňuje hromadenie prachu a rozvoj patogénnych mikroorganizmov na ich povrchu. A preto sa môžu použiť v miestnostiach, kde bývajú malí (ale aj veľkí) alergici. Tieto koberec neobsahujú zdraviu škodlivé ftaláty.

Vinylové koberce – ideálne pre tých najmenších

Hladký vinylový povrch koberca sa tiež veľmi ľahko čistí a túto prednosť zaiste ocenia rodičia malých detí. Nečistoty neprenikajú do štruktúry koberec a udržujú sa na jej povrchu. Ak sa ich chcete zbaviť, koberček stačí utrieť handričkou, namočenou vo vodnom roztoku s jemným čistiacim prostriedkom. Vyhnite sa však silným čistiacim prostriedkom, ktoré by mohli povrch kobercov poškodiť. Ďalšou dôležitou prednosťou pre rodičov je veľká odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Vinylová rohož je odolná voči cupotu detských nožičiek a poškriabaniu, spôsobenému náhodným pádom ťažkých predmetov. Vinylový koberec určite dobre zladíte s výzdobou detskej izby, a to z dôvodu rôznorodosti vzorov, medzi ktorými je veľká časť vytvorená priamo pre tých najmenších. Navyše sú tieto koberec často k dispozícii aj v originálnych tvaroch, ktoré oslovia vaše deti.

Módny doplnok v podobe koberca

Vinylové koberce sa dobre osvedčia aj v iných častiach domu. Nájdete medzi nimi návrhy, ktoré dokonale doplnia výzdobu modernej obývacej izby alebo izby teenagera. Široká paleta farieb, geometrické, minimalistické vzory a dostupnosť rôznych formátov z nich robí ideálny doplnok miestností zariadených podľa trendov súčasného dizajnu. PVC ochranné koberec sa môžu použiť ako kuchynské koberčeky. Tu je rozhodujúca odolnosť voči vlhkosti a jednoduché čistenie. Dokonca aj najodolnejšie škvrny od ovocných štiav, omáčok alebo tuku možno ľahko odstrániť pomocou obyčajnej handričky a prostriedkov, dostupných v každej domácnosti. Pre taký koberec do kuchyne sa oplatí rozhodnúť hlavne preto, že v našej ponuke nájdete veľa vzorov inšpirovaných úžasným svetom kulinárstva. Žiadny problém nebudete mať ani s výberom vhodného dizajnu do kúpeľne. Okrem nepremokavosti a ľahkej starostlivosti oceníte aj protišmykové vlastnosti a stabilitu, typické pre kúpeľňové koberce. A tým zoznam miestností, kde môžete vinylové koberčeky použiť, vôbec nekončí. Odolnosť, ľahké čistenie a široká ponuka vzorov z nich robí skvelý doplnok do predsiene, chodby alebo komory. Vonkajší koberec môžete bez obáv využívať aj v kotolni, garáži a v pivnici. Materiál, z ktorého bol koberec na terasu vyrobený, je nehorľavý a nánosy z pece sa dajú ľahko vyčistiť.