Vonkajšie koberce na terasu

Vonkajšie koberce na terasu, verandu, balkón

Ak počas zariaďovania terasy stavíte na klasický koberec, čaká vás ťažký boj s nečistotami a vlhkosťou, kde šance na výhru nie sú príliš veľké. To, že sa chcete vyhnúť podobným problémom, neznamená, že sa musíte úplne vzdať plánov na teplú a príjemnú podlahu, po ktorej budete môcť pohodlne chodiť aj naboso. Ako vybrať perfektný koberec na terasu alebo vonkajší koberec do záhrady? Terasa alebo balkón nie sú najlepšími miestami pre koberec. Vlhkosť, prach, peľ z rastlín, hmyz, blato alebo slnečné svetlo sú len niektoré z faktorov, ktoré negatívne ovplyvňujú ich stav. Aby ste sa vyhli problémom, ako sú blednutie, mechanické poškodenie, pleseň či trvalé znečistenie, vyberte si modely, ktoré možno vďaka ich špecifickosti používať vonku. Tieto požiadavky spĺňajú predovšetkým vonkajšie koberce, vyrobené z polypropylénu: ich vzhľad a textúra nápadne pripomínajú klasické koberce. Na rozdiel od nich sa však ľahko udržujú v čistote, čo je veľmi dôležité, ak na terase chodíme v topánkach. Koberce z polyesterovej tkaniny sú potiahnuté penovým PVC a vyzerajú skvele. Dodávame širokú škálu vzorov, medzi ktorými nájdete ako tie udržiavané v tlmených farbách, tak aj v živých a sýtych farbách.

Najdôležitejšie vlastnosti koberca na terasu

Dôležité je, že záhradný koberec z polyesterovej tkaniny v kontakte so slnečnými lúčmi nebledne a zachováva si svoj krásny vzhľad na dlhú dobu. Taktiež neabsorbuje vlhkosť a po umytí veľmi rýchlo schne. Tento materiál sa vyznačuje aj hypoalergénnymi vlastnosťami. Mikroorganizmy a roztoče sa na povrchu nemôžu rozširovať, čo má vo vlhkom a nie vždy čistom prostredí veľký význam. Hladký povrch terasových krytín nespôsobuje žiadne problémy a pokiaľ ide o čistenie, postačí ho utrieť handričkou, namočenou vo vode s jemným čistiacim prostriedkom. Absencia vlasu tiež znamená, že sa tu baktérie, huby alebo roztoče nemajú možnosť rozvíjať, rovnako sa tu nehromadí piesok, blato a pele. PVC koberec je odolný voči vlhkosti a mechanickému poškodeniu, okrem toho je príjemný na dotyk – takže po ňom môžete chodiť naboso.

ýber koberca na terasu – moderný alebo klasický?

Koberec na balkón alebo terasu musí byť nielen odolný, ale aj funkčný. Rovnako dôležité sú jeho vizuálne vlastnosti. Nájsť vhodný vzor, našťastie, nebude ťažké. Bez ohľadu na to, či máte záujem o moderné geometrické vzory, ktoré sa hodia ku škandinávskemu nábytku, alebo o rustikálne návrhy, s istotou nájdete niečo pre váš interiér. Pri výbere vinylového koberca nezabudnite na to, aby zariadenie terasy ladilo s výzdobou obývacej izby podľa najnovších trendov v interiérovom dizajne. Ďalším rovnako populárnym trendom zariaďovania balkónov a terás, je boho štýl, v ktorom budú vinylové koberce vyzerať originálne a svojimi farbami nadchnú nielen členov domácnosti, ale aj hostí. V našej ponuke nájdete rozmanité vzory a farby, takže si na balkón určite vyberiete svoj obľúbený koberec.