Koberce do obývacej izby

Koberce do obývacej izby – vdýchnite interiéru charakter

Veľmi odolné, praktické, krásne, viacfarebné. To sú len niektoré z predností vinylových kobercov. Sú stále viac obľúbenejšie. Dôkazom toho je skutočnosť, že zdobia už nielen podlahu v našej spálni alebo detskej izbe, ale stále častejšie ich nachádzame tiež v kuchyni alebo kúpeľni. Na miestach, kde donedávna vládli iba dlaždice. Prečo sa tento trend zmenil? Ako si vybrať vhodný koberec do našej obývacej izby, ale nielen tam! Poradíme vám!

Moderný koberec do obývacej izby je osvedčený spôsob, ako eliminovať jednotvárny priestor! Hlavná miestnosť v našom byte alebo dome je obývacia izba. Okrem reprezentatívnej funkcie je to miesto, kde spoločne trávime čas v kruhu našich blízkych a známych. Preto sa pri zariaďovaní tejto miestnosti musíme postarať nielen o krásnu, ale aj funkčnú výzdobu. Obývačka musí byť vizuálne úchvatná, ale tiež musí byť nenáročná na upratovanie. To povzbudí našich blízkych, aby v nej trávili čas. Už na začiatku zariaďovania sa oplatí, okrem tradičných prvkov, ako je nábytok alebo domáce spotrebiče, vziať do úvahy aj doplnky, o. i. vhodný výber koberca. Mohlo by sa zdať, že je to maličkosť, no môžeme tým vniesť do dizajnu interiéru veľa tepla. Pri výbere koberca by ste mali myslieť predovšetkým na pohodlie vás a členov vašej domácnosti. Jeho pekný motív, vzor alebo originálna grafika budú len dokonalým zdôraznením celku.

Vinylové koberce vstupujú do obývacích izieb

Moderné vinylové koberce dokonale zapadajú do každého interiéru. Je to vďaka vysokej kvalite, ktorá ide ruka v ruke s originálnymi vzormi. Ide o praktické, ekologické, ale aj fantastické riešenie pre dom. Celkom určite si vyberiete niečo pre seba! Vinylové koberce potiahnuté penovým PVC sú vyrobené až z 85 % z PVC a 15 % polyesteru, ktorý im dodáva stabilitu a ich gramáž činí 1000g/m 2. Nie je to tak dávno, čo boli uznané ako funkčné hybridné podlahy. Prečo? Pretože sú veľmi trvanlivé a odolné voči všetkým druhom nečistôt. Vodoodolné vlastnosti týchto módnych kobercov zaisťujú rýchle a jednoduché čistenie. To je nepochybne dôležitá funkcia, vďaka ktorej udržiavanie čistoty nebude predstavovať žiadny problém. Stojí za to ešte raz zdôrazniť dve dôležité prednosti, ktoré uľahčia – alebo presvedčia doteraz nerozhodnutých – výber tohto teplého doplnku do obývacej izby. Neobsahujú nebezpečné chemické látky – vrátane ftalátov – ktoré môžu spôsobovať množstvo chorôb a zdravotných problémov. Ďalšou vlastnosťou je tiež dobrá izolácia. Moderný koberec chráni parkety pred možným poškriabaním. A aké estetické vlastnosti má tento koberec?

Naše koberce do obývacej izby ponúkajú naozaj širokú paletu farieb a vzorov

Príjemný interiér poteší oko. Ako teda pôsobivo obliecť svoju podlahu v spálni? Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať. Záleží na usporiadaní, veľkosti alebo osvetlení. Ak máme príliš tmavú miestnosť, nemôžeme vyberať ostatné doplnky v tejto farbe. Nemožno zabúdať, že pri výbere aj najmenšej maličkosti treba vziať do úvahy celok. V opačnom prípade nebude jeden prvok príliš ladiť s inými. A o dokonalom usporiadaní budeme môcť len snívať. Výber vhodného vzoru/motívu koberca do kúpeľne alebo kuchyne so sebou neprináša toľko dilem ako pri obývacej izbe. Tu skôr stavíme na iné motívy ako sladké makrónky, papriky, slnečnice alebo prvky súvisiace s mušľami a prírodou. Hoci voľba tých posledných nie je až taká nemožná. A v mnohých prípadoch tie tmavo alebo svetlo zelené, alebo modré farby zdobené rôznymi vzormi alebo motívmi mora/prírody dokonale ladia s ostatným usporiadaním spálne. Odporúčame vám, aby ste se zoznámili s našou pestrou škálou farieb a vzorov PVC kobercov. V ponuke máme paletu severských, marockých, etnických alebo iných moderných štýlov. Odporúčame vám, aby ste si zvolili originálne a exkluzívne vzory, vďaka ktorým sa budete vo svojom vlastnom dome cítiť skvelo.