Koberec do kuchyne

Koberec do kuchyne – potrebný alebo zbytočný?

Kuchyňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. Trávime v nej veľa času, o. i. keď pripravujeme alebo jeme svoje obľúbené lahôdky. Existuje dobrý dôvod, prečo sa v nej všetci chcú cítiť mimoriadne dobre. Preto okrem tradičného kuchynského vybavenia stojí za to postarať aj o detaily. Práve vďaka nim bude miestnosť vyzerať nielen krásne, ale aj čisto. Koberce sa stále viac stávajú neoddeliteľnou súčasťou mnohých kuchýň. A právom! Jedinečné vlastnosti, ktoré hovoria pri výbere v ich prospech, sú teplo, útulnosť a estetika. Takže čím by sme sa mali riadiť pri nákupe koberca? V prvom rade sa musíme zamerať na praktickosť. Podlaha v kuchyni – viac ako kdekoľvek inde – je vystavovaná mnohým nečistotám a mechanickým zaťaženiam. Toto je najviac viditeľné v oblasti pri chladničke a sporáku. Preto je v prvom rade treba zvoliť vhodný materiál. Dlhé a husté vlasy koberca sa jednoznačne neosvedčia. Takýto koberec by sme museli niekoľkokrát denne vysávať a čistiť. Vinylové koberce teda môžu byť tou najlepšou voľbou.

Aké sú výhody vinylového koberca?

Moderné vinylové koberce nie sú trhákom mnohých kuchýň bezdôvodne. Vyznačujú sa predovšetkým:

  • Pevnosťou a odolnosťou, o. i. proti rozťahovaniu, roztrhnutiu alebo ohýbaniu.
  • Ľahko sa čistia. Znečistený kuchynský koberec postačí utrieť handričkou alebo mopom. Napriek tomu, že ide o ľahko čistiteľný materiál, odporúčame zvoliť do vašej kuchyne tkaniny zdobené typografickými nápismi, pruhmi alebo inými vzormi. Na svetlých a jednofarebných kobercoch sú nečistoty viditeľnejšie.
  • Univerzálnosť. Koberec, okrem miestností, ako sú kuchyňa alebo jedáleň, sa dokonale hodí do ostatných miestností v dome.
  • Ďalšou nemenej dôležitou vlastnosťou je to, že vinylový koberec má antistatické vlastnosti, čo je dôvod, prečo je tiež prívetivý k alergikom. Okrem praktických vlastností stoja za zmienku aj ich estetické vlastnosti. Vinylové koberce, vyrobené až z 85 % z PVC, potešia oko mnohých milovníkov sofistikovanej grafiky a fotografických potlačí.

Zahrejte interiér kuchyne módnym a praktickým kobercom

Zoznámte sa s našou širokou ponukou kobercov a vyberte si vhodný motív. Stavte na vysokú kvalitu, praktickosť a módny interiér, v ktorom sa vy aj vaši blízki budete cítiť príjemne. Ak máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky týkajúce sa nákupu vhodného koberčeku, obráťte sa na našich odborníkov na interiérový dizajn. Poradíme, napovieme a spoločne pre vás vyberieme ideálne plastový koberec.