Vinylové koberce vo vintage štýle

Koberce v retro štýle – milovaná klasika a elegancia

Vintage štýl vládne v našich obývačkách, spálňach a kuchyniach už celé roky. Klasický, minimalistický alebo farebný – dobyl srdcia žien po celom svete. V dekoratérskych kruhoch bol oznámený veľký návrat estetiky dvadsiatych rokov. Nájde si svoje miesto v moderných interiéroch? Prečo je vintage štýl taký obľúbený? Odpoveď je zrejmá – je to štýl s dušou, ktorý nemožno napodobniť a nahradiť. Jeho šmrnc a elegancia sa prejavujú nielen v interiérovom dizajne, ale aj v móde. Do módy sa opäť vracajú šaty s priliehavým pásom, šité do kruhu, bodky, guličky a klobúky s veľkou krempou. Staré interiéry (alebo zámerne zastaralé interiéry) sú miesta s atmosférou, ktoré nadchnú malých aj veľkých. Ako vybrať do obývačky doplnky v retro štýle? Skvelým nápadom budú patchwork koberce, ktoré svojím štýlom odkazujú na rovnako populárny boho trend. Experimenty so vzormi a farbami sú novou klasikou! Nebojte sa miešať a kombinovať bodky a čiary, žiarivé farby a kontrasty. Rozmanitosť vášmu interiéru prospeje!

Vintage patchwork – prichádza nová éra?

Patchwork vinylové koberce vdýchnu interiéru sviežosť a energiu. Vďaka originálnym kombináciám vzorov, farieb a materiálov bude vaša obývacia izba jedinečná. Vzhľadom na to, že materiál, z ktorého je PVC koberec vyrobený, je odolný voči mechanickému poškodeniu, vlhkosti a plesniam, sa vinylové koberce osvedčia ako dekorácia terasy alebo záhrady. Štýl dvadsiatych rokov nadväzoval na veľké recepcie amerických podnikateľov. Nájdeme tu kombinácie čiernej a zlatej, výrazné, zdobené ornamenty a prepych. Nová dvadsiate roky sú inšpirované čiernou a zlatou farbou, vsádzajú však na experimenty s farbami a vzormi. Táto kombinácia elegancie a gýču vedie k tomu, že s nami vintage patchwork zostane dlhú dobu.

Vinylové podložky – skvelé riešenie pre alergikov

Ak máte alergiu a milujete našuchorené koberce, nič nie je stratené! Naše vinylové rohože sú vyrobené z polyesterovej tkaniny. Vďaka tomu si môžete užiť originálnu a na dotyk príjemnú výzdobu interiéru. Na rozdiel od klasických kobercov, vinylové rohože nezbierajú prach ani mikróby, takže ich použitie nie je spojené s neustálym kýchaním. Ak ich chcete udržať v čistote, postačí vám vlhká handrička s trochou čistiaceho prostriedku. Trvanlivosť vinylových kobercov je potvrdená početnými testami, ktoré preukázali, že ich farby zostávajú svieže aj po dlhej dobe používania a odolnosť proti poškriabaniu dovoľuje užívať si krásu jej vzorov rovnako dlhý čas.