Koberce na terasu – marocký vzor

Marocké koberce ako vonkajšie dekorácie

Terasový koberec v marockom štýle je skutočným klenotom sezóny jar/leto 2020. Geometrické kompozície, krásne mozaiky a berberské vzory sú to, čo nielenže poteší členov domácnosti a hostí, ale bude aj krásne ladiť s ostatnou výzdobou. Balkónové koberce vďaka svojej funkčnosti ochránia podlahu pred mechanickými poškodeniami a nečistotami. Marocký vzor je obľúbený motív, ktorý má svoje korene v exotickom dizajne priamo zo slnečného Maroka. Koberec marocká ďatelina je častou ozdobou balkóna a terasy. Vzor ďateliny je taký jemný, že si podmaní nielen milovníkov tropického podnebia, ale aj milovníkov škandinávskych a strohých interiérov.

Osvedčia sa PVC koberce na záhrade a na terase?

Terasové kobercemoderným riešením pre tých, ktorí majú radi jednoduché a pohodlné riešenia. Vytvorili sme rohože, ktoré sa skvele osvedčia aj vonku, aby sme splnili očakávania zákazníkov. Vďaka tomu, že sa na ich povrchu nehromadí prach a nečistoty, sú ideálnymi dekoratívnymi prvkami pre alergikov, ktorí potrebujú čistý priestor. Materiál, z ktorého sú vyrobené marocké koberce, je odolný voči mechanickému poškodeniu a plesniam, vďaka čomu vám bude slúžiť ako vonkajšia dekorácia po dlhú dobu. Marocká ďatelina nadchne svojou jednoduchosťou ako členov domácnosti, tak aj hostí. Africký dizajn do našich domovov preniká už niekoľko rokov, či už v rustikálnych štylizáciách, alebo v podobe originálnych nástenných masiek. Koberce s marockým vzorom sú ďalší trend, ktorý natrvalo vstúpi do každodenného zariaďovania interiérov aj exteriérov. Choďte s módou a vyberte si tú najlepšiu možnosť pre vás.

Moderné koberce na terasu

V porovnaní s klasickými kobercami sú vinylové rohože atraktívne cenovo aj vizuálne, a to aj vďaka neobmedzenému výberu motívov a farieb. Obdĺžnikové PVC koberce sú univerzálne, hodia sa na každú terasu a vzhľadom na svoju malú hmotnosť ich možno ľahko premiestňovať z miesta na miesto. Vinylové koberce sú dvojakého druhu: prvý druh je úplne hladký a skvele sa hodí predovšetkým na vonkajšie použitie, napr. v záhradnom altánku alebo na terase. Tieto ochranné rohože nepresakujú, nevyblednú, nesplesnivejú, sú odolné voči mikro poškodeniu spôsobenému blatom alebo pieskom. K ich čisteniu postačí vlhká handrička a trocha jemného čistiaceho prostriedku. Vďaka vysokej kvalite tlače na nich nenájdete ostré hroty a hrany, takže bosá chôdza po vinylových rohožiach bude čistým potešením. Okrúhle vinylové koberce budú ideálnym riešením pre balkóny v bytových domoch s obmedzenou veľkosťou. Vdýchnu im jedinečné čaro a zároveň budú chrániť balkónové dlaždice pred prudkým slnkom alebo dažďom. Vďaka svojim vlastnostiam majú vinylové koberce možnosť stať sa trvalou súčasťou dekorácií záhradných altánkov a terás. Ide o priekopnícke riešenie, ktoré podlahe poskytuje optimálnu ochranu a neobyčajný vzhľad zároveň.